Letnim popołudniem, w dniu 18 czerwca 2022 roku, w malowniczym radomskim Parku im. Jacka Malczewskiego odbyła się edukacyjna impreza plenerowa ,, Park Off Festival” w ramach Free(RA)dom Festival, dedykowana zwłaszcza dzieciom i młodzieży.

W wydarzeniu tym aktywnie uczestniczył Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Celem tego spotkania było upowszechnianie nauki wśród społeczności Radomia i okolic. Organizatorzy wydarzenia zadbali o wiele atrakcji dla licznie przybyłych gości. Wykładowcy Katedry Pielęgniarstwa (dr Rena Wójcik, mgr Anna Adam, mgr Aneta Musiał, mgr Sylwia Godzwon) oraz studenci I roku pielęgniarstwa przygotowali stanowisko z bogatą ofertą edukacyjną, gdzie odbywały się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar glikemii, analiza składu ciała oraz pokaz samobadania piersi. Studentki kierunku Kosmetologia wraz z kadrą dydaktyczną przygotowały bardzo ciekawe warsztaty letniego makijażu. Pomysł ten cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. W rozmowach ze specjalistkami można było uzyskać wiele cennych porad dotyczących doboru kosmetyków i właściwego sposobu ich aplikacji. Podczas gdy młode mamy korzystały z uroków plenerowego salonu kosmetycznego, dzieci pod nadzorem nauczyciela bawiły się, wykonując proste i jednocześnie efektowne eksperymenty chemiczne. Tworzyły m.in. kolorowe rysunki na mleku, poznając zasadę działania płynu do mycia naczyń, wykonywały samodzielnie ulubionego slima, czyli bezpieczny materiał hydrożelowy wykorzystywany w wielu produktach kosmetycznych i medycznych. Zadowolenie mam i uśmiechy na twarzy dzieci były dla prowadzących pokaz wielkim podziękowaniem. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!