dr n. biol. Kornelia Polok

Dr n. biol. Kornelia Polok jest specjalistą z  zakresu genetyki oraz posiada kwalifikacje  w zakresie bioinformatyki i biomatematyki,  zdobytych w ramach stażu w prestiżowej Fundacji HELLAS, FORTH oraz na Uniwersytecie Kreteńskim w Grecji. dr n. biol. Kornelia Polok posiada duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej potwierdzone stażami naukowymi na Uniwersytecie w Dundee (UK), Uniwersytecie w Hanowerze (Niemcy), Uniwersytecie w Wageningen (Holandia), FORTH i Uniwersytecie na Krecie (Grecja) oraz na Uniwersytecie w Lubljanie (Słowenia).

Ponadto dr n. biol. Kornelia Polok uczestniczyła w realizacji 10 międzynarodowych projektów, w tym w ramach 6 Programu Ramowego Unii Europejskiej. Wybitne osiągnięcia w realizacji projektu MTKD-CT-2004-509834 zostały opisane w publikacji Komisji Europejskiej „Building Research Career in Europe”. Członkini Komitetu Zarządzającego oraz Przedstawiciel Narodowy w akcji COST FA0603. Począwszy od roku 2009 ściśle współpracowała w realizacji projektów badawczych z zakresu bioinformatyki i biomatematyki z Uniwersytetami w Niemczech, UK oraz na Krecie. Jako wieloletni i ceniony ekspert Komisji Europejskiej dr n. biol. Kornelia Polok posiada dogłębną znajomość procedur oceny projektów badawczych Unii Europejskiej.

Wielokrotnie pełniła funkcję recenzenta, raportującego, jak również wice-szefa w Komisji ds. badań. Posiada także bogate doświadczenie dydaktyczne obejmujące zarówno zajęcia ze studentami, szkolenie w ramach staży i prac badawczych.  Opracowała programy 10 kursów i je realizowała, w tym z genetyki, genetyki molekularnej, biologii molekularnej, ewolucji molekularnej, annotacji genomów, genomiki, genetyki populacyjnej, genetyki ilościowej, mutagenezy, matematyki w biologii. dr n. biol. Kornelia Polok wypromowała 42 magistrów oraz szkoliła 15 stażystów. Ponadto była opiekunem Koła Naukowego Genetyków „GENIUS”.

Obszary badawcze dr n. biol. Kornelii Polok obejmują genetykę, bioinformatykę, biomatematykę, ewolucję molekularną, genetykę populacyjną, biotechnologię i genomikę. W badaniach dr n. biol. Kornelia Polok wykorzystuje około 50 gatunków roślin, zwierząt i mikroorganizmów oraz spektrum technik z zakresu genetyki klasycznej, genetyki molekularnej, genomiki, genetyki cech ilościowych, cytogenetyki, kultur in vitro, bioinformatyki i biomatematyki, zwłaszcza algorytmy genetyczne, rachunek różniczkowy i teorię grafów. Kornelia Polok opublikowała 4 książki, 37 prac w czasopismach naukowych, uczestniczyła w 35 konferencjach, w tym w 17 międzynarodowych. Prace były cytowane 293 razy, a indeks H = 9.