Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu

Info

Polski

English

Katalog przedmiotów prowadzonych w języku angielskim oraz zasady rekrutacji na studia w ramach programu Erasmus+ dla studentów kierunku pielęgniarstwo na rok akademicki 2022/2023

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci, 

Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli akademickich oraz studentów Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu na spotkanie informacyjne dotyczące mobilności w ramach programu Erasmus+, które odbędzie się dnia 

  17 marca 2022 roku o godz. 14:00

  za pomnocą platformy Teams. 

Wydziałowy Koordynator Programu Erasmus+ dr n. biol. inż. Mariola Mendrycka 

LINK DO SPOTKANIA

 

Drodzy studenci,

zapraszamy do zapoznania się z informacją zamieszczoną w ulotce odnośnie warunków oraz możliwości odbycia stażu na Cyprze.

Jeśli znasz bardzo dobrze język angielski oraz lubisz pracę administracyjną, nie wahaj się wysłać swoje CV na adres e-mail:  info@consulatekot.eu z dopiskiem “Administration Officer (Internship)”.

Cypr-Administration-Officer-Internshipfinal

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów oraz doktorantów do wzięcia udziału w drugie edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej
pt. „(Nie)równość. Oblicza współczesnej Europy”, która odbędzie się w dniach 19 -21 listopada 2021 r. w sposób hybrydowy: stacjonarna we Wrocławiu oraz zdalna na platformie ZOOM. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób.

Organizatorami powyższego wydarzenia jest Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich 

Udział w drugiej edycji MIKN jest szansą na podjęcie szerokiej dyskusji między dyscyplinami wśród badaczy z całego świata, na temat, który współcześnie wymaga szerszych badań. Jednocześnie jest to okazja do pierwszego wystąpienia z referatem naukowym, na wydarzeniu, które odbywa się pod patronatem instytucji takich jak Komisja Europejska, czy Uniwersytet Wrocławski.
 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo w załączonych poniżej dokumentach konferencyjnych. Na zgłoszenia uczestników chętnych wygłosić swój referat czekamy do 15 października.

 

W wydarzeniu można brać zarówno czynny, jak i bierny udział.

 

Umożliwiając Państwu dokładniejsze zapoznanie się z organizowanym przez KN IDE wydarzeniem, pozwalamy sobie przesłać również wszelkie materiały:

1. Opis konferencji w języku polskim: https://docs.google.com/document/d/10gPuqx-sz-LxG00e5HzNjry3wCz86gH75Sc2mln-hOU/edit

2. Opis konferencji w języku angielskim: https://docs.google.com/document/d/1svV-C3DnqkMZKP33wshmUULsBwLNTrJdY6-So0IeUTM/edit

3. Link do formularza zgłoszeniowego (udział bierny): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrNJsbLLFU1RzMZnjvWsO4zp7OeAl7wIGMP7ga9nkSxU-jhw/viewform

4. Link do formularza zgłoszeniowego (udział czynny): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTGaJ-XAwE-cNse90LiunwZE8UzCJoTqiXjVUlvqQ6TaY1qA/viewform

5. Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://fb.me/e/10PwLMxKB

6. Materiały promocyjne: https://drive.google.com/drive/folders/1JnPbiMTwCM0O4nuML-MZ33RZZ0bL205C?usp=sharing

 

Mamy nadzieję na owocne spotkanie z Państwa przedstawicielami i ważną dyskusję nad nierównościami na świecie. Ze względu na to, że aktywnie śledzimy Państwa działalność naukową, wierzymy, że temat Państwa zainteresuje.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres kn.ide@uwr.edu.pl.
Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania zarówno Państwa, jak i studentów(-ek).

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami,
Wiktoria Morawska
Prezeska Koła Naukowego Interdyscyplinarnych Działań Europejskich

Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników naukowo – dydaktycznych oraz dydaktycznych zatrudnionych na umowę o pracę na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu, na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uczestnictwa w programie Erasmus+, które odbędzie się dnia 01/07/2021 roku o godzinie 11:00 za pomocą platformy MS Teams LINK

Tematem spotkania będzie:

1. Podsumowanie prowadzonych wykładów online w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021.

2. Realizacja wyjazdów do uczelni partnerskich, celem wygłoszenia wykładów dla studentów oraz wykładowców, zaplanowanych w roku akademickim 2020/2021.

3. Przedstawienie oferty uczelni partnerskich, z którymi podpisano umowy bilateralne.

4. Omówienie przygotowania dokumentacji niezbędnej do otrzymania dofinansowania związanego z wyjazdem zagranicznym w ramach programu Erasmus+.

5. Przygotowanie harmonogramu mobilności nauczycieli w roku akademickim 2021/2022 – termin zgłoszenia do 06/09/2021.

6. Organizacja zajęć dydaktycznych dla studentów przyjeżdżających na studia lub praktyki wakacyjne (kierunki studiów: lekarski, pielęgniarstwo, fizjoterapia oraz kosmetologia).

7. Promocja programu Erasmus+ wśród studentów oraz nauczycieli WNMiNoZ.

8. Sprawy różne.

dr inż. Mariola Mendrycka
Wydziałowy Koordynator Programu Erasmus+
Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu
ul. Chrobrego 27, 26-600 Radom
te. +48 361 7515 e-mail: m.mendrycka@uthrad.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach FRSE – EDUinspirator oraz Młody EDUinspirator!

Hasło tegorocznych konkursów brzmi: „Twój sukces inspiracją dla innych”

O tytuł Młodego EDUinspiratora 2021 mogą ubiegać się studenci, natomiast EDUinspiratorem może zostać każda osoba, która dzięki zrealizowanemu projektowi rozpoczęła swoją przygodę z działalnością edukacyjną, rozwinęła swoje kompetencje zawodowe i znacząco wpłynęła na środowisko lokalne. 

EDUinspirator jest liderem i mentorem w swoich działaniach, potrafi skutecznie przekazać innym zdobytą wiedzę i doświadczenie oraz podnieść kwalifikacje innych osób, przyczyniając się do ich sukcesu.

Zachęcamy do zapoznania się ze spotem zostań Eduinspiratorem!

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w systemie OnLine FRSE

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca br.!

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie: http://eduinspiracje.org.pl i w regulaminie konkursu.

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Polonium chcielibyśmy poinformować Państwa o najnowszej inicjatywie Fundacji – Polonium Network – platformie wspierającej polskich naukowców z całego świata. Nasz portal jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych nauką w Polsce oraz możliwościami współpracy z instytucjami naukowymi i środowiskiem biznesowym w kraju.

Polonium Network ma służyć budowaniu sieci kontaktów, nowych współpracy naukowych oraz bieżącej wymianie informacji. Portal ma również ułatwić kontynuowanie badań nad losami naukowej Polonii. W 2018 roku Fundacja Polonium opublikowała raport „Niedostrzeżeni: Polska diaspora naukowa jako źródło kapitału społecznego” [link]. Wynika z niego m.in., że połowa polskich naukowców za granicą nie zamierza wracać do kraju. Jednocześnie jednak około 60% deklaruje chęć nawiązania potencjalnej współpracy. Mamy nadzieję, że portal Polonium Network stanie się nowym źródłem informacji o polskiej diasporze przyczyniając się do jej rozwoju.

Polonium Network jako medium społecznościowe dla naukowców to nie tylko szansa na wymianę wiedzy i doświadczeń, ale również na rozwój kariery zawodowej. Na portalu stale zamieszczane są nowe oferty pracy zarówno od partnerów biznesowych jaki i instytucjonalnych, dla osób na każdym szczeblu kariery. Dodatkowo do 15 października 2021 wszystkie oferty umieszczane są bez dodatkowych opłat, zachęcamy do ich wysyłania na adres: network@poloniumfoundation.org

Portal znajdą Państwo pod tym adresem: www.poloniumnetwork.org,

Ulotka informacyjna: Polonium network – promocja na uczelniach

Pozdrawiam,

Karolina Weryńska

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Zachowania zdrowotne w Grecji podczas pandemii / Health behaviours in Greece during a pandemic”, który poprowadzi prof. Nikolaos Bakalis. Wykład odbędzie się dnia 14.06 o godzinie 9:00 na platformie MS Teams. 

Temat spotkania – Badania naukowe w pielęgniarstwie LINK

WYKŁAD DEDYKOWANY SZCZEGÓLNIE DLA STUDENTÓW PIELĘGNIARSTWA

Dr Nick Bakalis, prof University of Patras

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Patras oraz Uniwersytecie w Manchesterze. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie w  Hull. Członek Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Greckich. Autor wielu ważnych publikacji.

Szanowni Państwo,

Decyzją JM Rektora UTH Radom z dniem 01.06.2021 zostają wznowione wyjazdy za granicę, w tym wyjazdy w ramach Programu Erasmus+.

Zwracam się z prośbą o zapoznanie się z zasadami wyjazdów pracowników i studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu w ramach Programu Erasmus + w roku akademickim 2020/2021, znajdującymi się na stronie Uczelni: https://dwz.uniwersytetradom.pl/erasmus-2021-2022/. Zgodnie z w/w zasadami dokumenty dot. wyjazdu powinny zostać złożone w Dziale Współpracy z Zagranicą 14 dni przed wyjazdem.

Uprzejmie proszę wszystkich pracowników, którzy zadeklarowali chęć wyjazdu w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2020/2021 o ich realizację. Nadmieniam, że w roku akademickim 2020/2021 została poszerzona oferta współpracy z uczelniami partnerskimi, m in. w Chorwacji, Bułgarii, Cyprze oraz Macedonii Północnej. Wykaz podpisanych umów znajdziecie Państwo w Zakładce Erasmus+. 

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z programem Erasmus+ proszę o kontakt.

dr inż. Mariola Mendrycka

Wydziałowy Koordynator Programu Erasmus+

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, którego tematem będzie omówienie i prezentacja programu Erasmus+, realizowanego na Uniwersytecie w Trnawie. Zaproszeni goście przedstawią ofertę swojej rodzimej uczelni oraz odpowiedzą na wszystkie pytania związane z umiędzynarodowieniem.

Spotkanie (charakter hybrydowy) odbędzie się 17.06.2021  r. o godz. 10 w sali nr 40, w budynku WNMiNoZ. Wszystkie osoby, które nie będą mogły fizycznie wziąć udziału w spotkaniu, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem platformy MS Teams.

 LINK DO WYDARZENIA

Szanowni Studenci,

W ramach nawiązanej pomiędzy naszymi Uniwersytetami współpracy, mamy przyjemność przedstawić projekt Szkoły Letniej – “Nonlinear Life. Online Edition” .

Wydarzenie, organizowane wspólnie przez Uniwersytet w Bergamo (Włochy) i Politechnikę w Rydze (Łotwa), będzie się odbywać w dniach 26-29 lipca 2021 r..

Wykłady pt. “Advances in materials for medicine” wygłoszą profesorowie z Holandii, Wielkiej Brytanii, Serbii, Turcji, Włoch i Łotwy, a także praktycy z sektora biomedycznego (firmy, laboratoria, ośrodki rehabilitacyjne).

Po ukończeniu programu, uczestnikom zostanie przyznany certyfikat i 3 punkty ECTS (European Credit Transfer System).

Letnia Szkoła jest otwarta dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich z wykształceniem w dziedzinie: medycyny, inżynierii, nauk przyrodniczych. Będzie koncentrować się właściwościach biomateriałów metalicznych, polimerowych, ceramicznych, kompozytowych i nanostrukturalnych oraz nowych osiągnięciach w danej tematyce.

Więcej informacji o Letniej Szkole można znaleźć pod linkiem: www.unibg.it/nonlinearlife  oraz na załączonym plakacie NLL 2021 – Poster. Termin składania wniosków upływa 10 lipca. Wszelkie pytania proszę kierować pod adres nonlinearlife@unibg.it.

Pozdrawiam serdecznie,

 Ēriks Badamšins

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą praktyk studenckich w szpitalu wspópracującym z Universidad Autónoma Madrid.

Do ich odbycia wymagana jest znajomość języka hiszpańskiego na poziomie minimum B1

Prácticas en Hospitales a través de Erasmus+ Placement – LINK

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty Pana Profesora Bårda Flattun Lilleeng z Uniwersytetu w Bergen, który odbędzie się dnia 26 maja 2021 roku online (platforma Teams) o godzinie 15:30.  

Prof. Bård Flattun Lilleeng (LINK BIO) jest neurochirurgiem oraz wykładowcą uniwersyteckim. Do roku 2008 pracował jako lekarz specjalista na oddziale neurochirurgii w Rikshospitalet (Główny Szpital Państwowy) w Oslo. W latach 2010-2014 był dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego w Stavanger. Obecnie pracuje jako zastępca naczelnego lekarza miejskiego w Luster oraz prowadzi prywatną praktykę. Jest autorem wielu ważnych publikacji, zwłaszcza z zakresu neurochirurgii.  

LINK DO WYDARZENIA

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Zachowania zdrowotne w Grecji podczas pandemii / Health behaviours in Greece during a pandemic”, który poprowadzi prof. Nikolaos Bakalis. Wykład odbędzie się dnia 08.06 o godzinie 9:00 na platformie MS Teams. 

Temat spotkania – Zachowania pielęgniarek i pielęgniarzy w profesjonalnej praktyce klinicznej LINK 

WYKŁAD DEDYKOWANY SZCZEGÓLNIE DLA STUDENTÓW PIELĘGNIARSTWA

Dr Nick Bakalis, prof University of Patras

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Patras oraz Uniwersytecie w Manchesterze. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie w  Hull. Członek Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Greckich. Autor wielu ważnych publikacji.

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Zachowania zdrowotne w Grecji podczas pandemii / Health behaviours in Greece during a pandemic”, który poprowadzi prof. Nikolaos Bakalis. Wykład odbędzie się dnia 26.04 o godzinie 9:00 na platformie MS Teams. 

Temat spotkania – Badania porównawcze w pielęgniarstwie  LINK.

WYKŁAD DEDYKOWANY SZCZEGÓLNIE DLA STUDENTÓW PIELĘGNIARSTWA

Dr Nick Bakalis, prof University of Patras

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Patras oraz Uniwersytecie w Manchesterze. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie w  Hull. Członek Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Greckich. Autor wielu ważnych publikacji.

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów z prof. Valentina Maria Fernandes Domingues i prof. Luis Silva Luís Manuel Sousa da Silva z Politechniki Porto.

Tematem spotkań będą substancje biologicznie czynne w farmacji i kosmetyce oraz statystyka biomedyczna
i modelowanie matematyczne w badaniach naukowych
.

Wykłady odbędą się w dniach 14-16.04.2021 r. godz.11.00

Link do wydarzenia

prof. Valentina F. Domingues
Prof. Valentina F. Domingues holds a BSc and MSc at Faculty of Pharmacy of the University of Porto and a PhD in chemical engineering at Faculty of Engineering of the University of Porto (Portugal).

She is a Professor Coordinator at the Department of Chemical Engineering at the School of Engineering of the Polytechnic of Porto, where she teaches several courses of Chemical Engineering degree (1st cycle), Bioresources degree (1st cycle and Master) and Biomedical Engineering (1st cycle and Master).

She develops her research activity at the Associated Laboratory for Green Chemistry of the Network of Chemistry and Technology (REQUIMTE). Her research interests are focused on the fields of food safety, environmental sciences, and biomonitoring using chromatographic analysis. She co-authored 1 patent, about 82 articles published in international journals with impact factor (h-index: 23 – Scopus ID 18633648000) and 16 book chapters in international publishers, having supervised several PhD fellows, and participated in several projects.

 

prof. Luis Silva Luís Manuel Sousa da Silva 

Professor of Chemical Engineering, works at Polytechnic of Porto – School of Engineering (ISEP) Experienced lecturer specialized in analysis, synthesis, design and control of chemical engineering processes with elective courses of pollution.

Member of organizing committee of the 2nd Global Conference on Applied Computing in Science and Engineering 26-28 of july 2017 and 4th International Conference on Education, Inovation and Learning Technologies (ICEILT-4), 20-23 of April 2021

Author of multiple important publications, including those published in 2020:

• Galan, J.J.; Silva, L.M.; Pasandín, A.R.; Pérez, I. Evaluation of the Resilient Modulus of Hot-Mix Asphalt Made with Recycled Concrete Aggregates from Construction and Demolition Waste. Sustainability 2020, 12(20), 8551. (DOI:
10.3390/su12208551).
• Luís M.S. Silva, Maria J. Muńoz-Peńa, Joaquín R. Domínguez-Vargas, Teresa González, Eduardo M. Cuerda-Correa, Kinetic and Equilibrium Adsorption Parameters Estimation Based on a Heterogeneous Intraparticle Diffusion Model. Surfaces and Interfaces 2020, (DOI:10.1016/j.surfin.2020.100791

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie stypendialnym DAAD!

Program ten skierowany jest przede wszystkim do doktorantów oraz młodych naukowców (postodców) z polskich uczelni. Umożliwia on odbycie pobytu badawczego w Niemczech na uczelni wyższej lub w innym instytucie naukowym. Stypendium trwa od 1 do 6 miesięcy. Termin składania wniosków mija 30 kwietnia.

dodatkowe informacje dostępne są na stronie: LINK

lub w pliku pdf : Stypendium FSK DAAD

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach informacyjnych poświęconych Partnerstwom w zakresie współpracy (Cooperation Partnerships) dla szkolnictwa wyższego w programie Erasmus+ 2021-2027 (konkurs wniosków 2021), które pomogą w przygotowaniu projektów wysokiej jakości. Uczestnicy uzyskają zarówno podstawowe informacje o zasadach realizacji projektów i wnioskowaniu, jak i wskazówki od beneficjentów doświadczonych w realizacji projektów tego typu w ramach Programu Erasmus+ 2014-2020.

Spotkanie jest skierowane do osób z całej Polski:

  • pracowników dydaktycznych uczelni ze wszystkich dyscyplin naukowych, pragnących realizować projekty międzynarodowe w obszarze szkolnictwa wyższego,
  • nauczycieli akademickich, którzy chcieliby realizować projekty dotyczące wdrażania nowatorskich metod kształcenia,
  • pracowników uczelni zainteresowanych rozwojem własnym i studentów,

Webinaria odbędą się w dniach 20, 21 i 29 kwietnia 2021 r. Rejestracja jest możliwa poprzez stronęhttps://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Partnerstwa-wspolpracy-szkolnictwo-wyzsze

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat nowo uchwalonego budżetu programu Erasmus+.

Finansowanie pozwoli między innymi na  rozwój technologii cyfrowych, promocję inicjatyw ekologicznych oraz wzmacnianie idei demokratycznych  i aktywizację społeczeństwa. 

LINK DO TEKSTU

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Zachowania zdrowotne w Grecji podczas pandemii / Health behaviours in Greece during a pandemic”, który poprowadzi prof. Nikolaos Bakalis. Wykład odbędzie się dnia 4.03 o godzinie 9:00 na platformie MS Teams. Tematem spotkania będą szczepienia w Grecji podczas pandemii Covid-19.  LINK

Dr Nick Bakalis, prof University of Patras

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Patras oraz Uniwersytecie w Manchesterze. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie w  Hull. Członek Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Greckich. Autor wielu ważnych publikacji.

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Zachowania zdrowotne w Grecji podczas pandemii / Health behaviours in Greece during a pandemic”, który poprowadzi prof. Nikolaos Bakalis. Wykład odbędzie się dnia 25.03 o godzinie 9:00 na platformie MS Teams.

Temat spotkania – Podejmowanie decyzji klinicznych przez pracowników służby zdrowia / Clinical decision making by health care professionals.  LINK.

Dr Nick Bakalis, prof University of Patras

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Patras oraz Uniwersytecie w Manchesterze. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie w  Hull. Członek Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Greckich. Autor wielu ważnych publikacji.

Zapraszamy na pierwszy wykład z cyklu „Zachowania zdrowotne w Grecji podczas pandemii / Health behaviours in Greece during a pandemic”,  który poprowadzi prof. Nikolaos Bakalis. Spotkanie odbędzie się dnia 26.02 o godzinie 9:00 na platformie MS Teams.  LINK

Dr Nick Bakalis, prof University of Patras

Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie w Patras oraz Uniwersytecie w Manchesterze. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie w  Hull. Członek Stowarzyszenia Pielęgniarek i Pielęgniarzy Greckich. Autor wielu ważnych publikacji.

W dniach 6-8 kwietnia zapraszamy na warsztaty doskonalenia zawodowego pt. „Edukacja medialna z eTwinning oraz walka z dezinformacją”. Wydarzenie odbędzie się w formie online.

Edukacja medialna i walka z dezinformacją to ogłoszony przez Komisję Europejską temat roku 2021. Poruszane na warsztatach zagadnienia z pewnością będą atrakcyjne i przydatne, zwłaszcza dla nauczycieli pracujących w obecnych czasach. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady oraz praktyczne sesje warsztatowe. Do współpracy zaproszeni zostali eksperci z omawianej dziedziny, Ambasadorzy eTwinning oraz doświadczeni metodycy. Do udziału zapraszamy nauczycieli każdej specjalności jak również wykładowców kierunków pedagogicznych w szkołach wyższych.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia: LINK

Escola Superior de Enfermagem do Porto w Portugalii zaprasza na wymianę w ramach programu Erasums+. W załącznikach znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

Invitation for The Exchange Student Nomination to ESEP for the Academic Year 2021_2022

Synthesis of Undergraduate Degree in Nursing 

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w ulotce. Udział w programie umożliwi Państwu zdobycie dodatkowych umiejętności administracyjnych niezbędnych w każdym zawodzie.

Dodatkowym atutem będzie możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w kursie języka niemieckiego.

praktyki Wiedeń [plik PDF]

We invite you to the next lecture in the series „Health behaviors in Greece during a pandemic”, which will be conducted by prof. Nikolaos Bakalis. The lecture will be held on June 14 at 9:00 am on the MS Teams. Topic of the meeting – Research in Nursing Science LINK 

Dr Nick Bakalis, associate professor on University of Patras

Graduated from University of Patras (Bachelor), University of Manchester (Master) and University of Hull (Doctor). Member of Hellenic Nurses Association. Author of multiple important publications.

We invite you to the next lecture in the series „Health behaviors in Greece during a pandemic”, which will be conducted by prof. Nikolaos Bakalis. The lecture will be held on June 8 at 9:00 am on the MS Teams. Topic of the meeting – Nursing Process in Professional Clinical Practice  LINK

Dr Nick Bakalis, associate professor on University of Patras

Graduated from University of Patras (Bachelor), University of Manchester (Master) and University of Hull (Doctor). Member of Hellenic Nurses Association. Author of multiple important publications.

We invite you to the open lecture of Professor Bård Flattun Lilleeng, which will take place on May 26, 2021 online (Teams platform) at 15:30.

Prof. Bård Flattun Lilleeng (BIO LINK) is a neurosurgeon, lecturer at the Medical Faculty of the University of Bergen, Norway. Until 2008, he worked as a specialist in the neurosurgery ward of Rikshospitalet (Main State Hospital) in Oslo. In 2010-2014 he was the director of the University Hospital in Stavanger. Currently, he works as the deputy chief city doctor in Luster and runs a private practice. He is the author of many important publications, especially in the field of neurosurgery.

LINK

We invite you to the next lecture in the series „Health behaviors in Greece during a pandemic”, which will be conducted by prof. Nikolaos Bakalis. The lecture will be held on April 26 at 9:00 am on the MS Teams. Topic of the meeting – Comparative research in nursing sciences  LINK.

Dr Nick Bakalis, associate professor on University of Patras

Graduated from University of Patras (Bachelor), University of Manchester (Master) and University of Hull (Doctor). Member of Hellenic Nurses Association. Author of multiple important publications.

We invite you to the series lectures which will be conducted by prof. Valentina Maria Fernandes Domingues and prof. Luis Silva Luís Manuel Sousa da Silva from Polytechnic of Porto. The lectures will be held on April 14-16 at 11:00 am on the MS Teams. Topics of the meeting – biologically active substances in pharmacy and cosmetology, biomedical statistics and mathematical modeling in scientific research.

Link MS Teams

prof. Valentina F. Domingues
Prof. Valentina F. Domingues holds a BSc and MSc at Faculty of Pharmacy of the University of Porto and a PhD in chemical engineering at Faculty of Engineering of the University of Porto (Portugal).

She is a Professor Coordinator at the Department of Chemical Engineering at the School of Engineering of the Polytechnic of Porto, where she teaches several courses of Chemical Engineering degree (1st cycle), Bioresources degree (1st cycle and Master) and Biomedical Engineering (1st cycle and Master).

She develops her research activity at the Associated Laboratory for Green Chemistry of the Network of Chemistry and Technology (REQUIMTE). Her research interests are focused on the fields of food safety, environmental sciences, and biomonitoring using chromatographic analysis. She co-authored 1 patent, about 82 articles published in international journals with impact factor (h-index: 23 – Scopus ID 18633648000) and 16 book chapters in international publishers, having supervised several PhD fellows, and participated in several projects.

 

prof. Luis Silva Luís Manuel Sousa da Silva 

Professor of Chemical Engineering, works at Polytechnic of Porto – School of Engineering (ISEP) Experienced lecturer specialized in analysis, synthesis, design and control of chemical engineering processes with elective courses of pollution.

Member of organizing committee of the 2nd Global Conference on Applied Computing in Science and Engineering 26-28 of july 2017 and 4th International Conference on Education, Inovation and Learning Technologies (ICEILT-4), 20-23 of April 2021

Author of multiple important publications, including those published in 2020:

• Galan, J.J.; Silva, L.M.; Pasandín, A.R.; Pérez, I. Evaluation of the Resilient Modulus of Hot-Mix Asphalt Made with Recycled Concrete Aggregates from Construction and Demolition Waste. Sustainability 2020, 12(20), 8551. (DOI:
10.3390/su12208551).
• Luís M.S. Silva, Maria J. Muńoz-Peńa, Joaquín R. Domínguez-Vargas, Teresa González, Eduardo M. Cuerda-Correa, Kinetic and Equilibrium Adsorption Parameters Estimation Based on a Heterogeneous Intraparticle Diffusion Model. Surfaces and Interfaces 2020, (DOI:10.1016/j.surfin.2020.100791

We invite you to the next lecture in the series „Health behaviors in Greece during a pandemic”, which will be conducted by prof. Nikolaos Bakalis. The lecture will be held on March 25 at 9:00 am on the MS Teams. Topic of the meeting – Clinical decision making by healthcare professionals. LINK.

Dr Nick Bakalis, associate professor on University of Patras

Graduated from University of Patras (Bachelor), University of Manchester (Master) and University of Hull (Doctor). Member of Hellenic Nurses Association. Author of multiple important publications.

We invite you to the next lecture in the series „Health behaviors in Greece during a pandemic”, which will be conducted by prof. Nikolaos Bakalis. The lecture will be held on March 4 at 9:00 am on the MS Teams. Topic of the meeting – Vaccinations in Greece during Covid-19 pandemic. LINK

Dr Nick Bakalis, associate professor on University of Patras

Graduated from University of Patras (Bachelor), University of Manchester (Master) and University of Hull (Doctor). Member of Hellenic Nurses Association. Author of multiple important publications.

We invite you to the first lecture in the series „Health behaviors in Greece during a pandemic”, which will be conducted by prof. Nikolaos Bakalis. The lecture will be held on February 26 at 9:00 am on the MS TeamsLINK

Dr Nick Bakalis, associate professor on University of Patras

Graduated from University of Patras (Bachelor), University of Manchester (Master) and University of Hull (Doctor). Member of Hellenic Nurses Association. Author of multiple important publications.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close