dr n. med. Łukasz Wysieński

Łukasz Wysieński jest absolwentem II Wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie,  po ukończeniu studiów lekarskich kształcił się w ramach studiów doktoranckich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, obronił doktorat z Otolaryngologii z wyróżnieniem (Tytuł Pracy „Ocena przydatności zastosowania porowatych kształtek ceramicznych i polimerowych wzbogaconych czynnikami wzrostowymi w chirurgii rekonstrukcyjnej głowy i szyi” – promotor – prof. Sławomir Maśliński.

Studia specjalizacyjne z Otorynolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi odbywał pod kierunkiem Prof. Andrzeja Kukwy w Klinice Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończone zdaniem egzaminu i uzyskaniem tytułu specjalisty.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym pracował w Katedrze Patologii Ogólnej i Doświadczalnej gdzie zajmował się dydaktyką studentów medycyny w tym ED (English Division), dietetyki, elektroradiologii, pielęgniarstwa. Dr Wysieński był promotorem i recenzentem prac dyplomowych studentów kierunków nielekarskich.

Pełnił funkcję Z/ca Dyrektora ds. medycznych Instytutu Reumatologii w Warszawie.

Pracował jako Adiunkt w Klinice Otolaryngologii CMKP w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, zajmował się kształceniem specjalizacyjnym lekarzy.

Jest autorem prezentera endoskopowego dla lekarzy.

Zarządzał i kierował projektami unijnymi m.in. UDA-POIG.08.02.00-14-406/13-00, gdzie zajmował się tworzeniem oprogramowania medycznego i wdrożeniami elektronicznej dokumentacji medycznej.

Dr n.med. Łukasz Wysieński pełnił funkcję Kierownika Otolaryngologii w Centrum Chorób Cywilizacyjnych Civilmed i PBP Polskiej Akademii Nauk.

Był stypendystą programu Erasmus i kształcił się pod Kierunkiem Prof. Dr. Giorgio Cortesina w Turynie (Università degli Studi di Torino Dipartimento di Medicina e Oncologia Sperimentale E.N.T. Department, University of Turin, Torino, Italy)

Jako wykładowca w ramach programu Erasmus w 2020 (Uniwersytet Cyryla i Metodego Trnawa, Słowacja) prezentował  „Nowoczesne metody nauki anatomii w okresie pandemii Covid-19”. Uczestniczył w licznych szkoleniach i konferencjach w kraju i zagranicą.

W ramach pracy dydaktycznej na Uniwersytecie prowadzi zajęcia z anatomii prawidłowej, fizjologii i embriologii dla kierunku lekarskiego.

Od kwietnia 2020 roku pełni funkcję Prodziekana ds. Infrastruktury i Kierunku Lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, gdzie zajmuje się między innymi kreowaniem kierunków rozwoju i nadzorem nad prawidłową realizacją inwestycji infrastrukturalnych na wydziale. Nadzoruje poprawność rozwoju kierunku lekarskiego. Swoją pracę traktuje jako misje w zakresie tworzenia nowoczesnych warunków w zakresie szkolenia przed i podyplomowego lekarzy i pozostałych zawodów medycznych.