Wykaz kadry akademickiej
dr n. o zdr. Małgorzata Chmielewska
Wydziałowy Pełnomocnik ds. Jakości Kształcenia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, opiekun SKN „Nowoczesne Pielęgniarstwo”.
2001 rok – ukończenie czteroletnich studiów magisterskich na kierunku Pielęgniarstwo – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – Wydział Ochrony Zdrowia.
2009 rok – uzyskanie tytułu specjalisty pielęgniarstwa opieki długoterminowej.
2020 rok – uzyskanie tytułu specjalisty pielęgniarstwa opieki paliatywnej.
2020 rok – uzyskanie stopnia doktora nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, tytuł rozprawy doktorskiej: „Analiza typów i modeli używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych wśród nastolatków z Radomia i powiatu radomskiego”. Promotorem rozprawy był dr hab. Mariusz Jędrzejko.
Praca zawodowa ukierunkowana na opiekę w środowisku domowym nad osobami starszymi, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi w ramach pielęgniarskiej opieki długoterminowej.
Ukończyła wiele kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych, niezbędnych w pracy zawodowej oraz dydaktycznej min.:
Kurs specjalistyczne: Zapis i interpretacja zapisu EKG, Kompleksowa pielęgniarska opieka nad pacjentem z najczęstszymi schorzeniami wieku podeszłego, Resuscytacja krążeniowo oddechowa dla pielęgniarek i położnych, szczepienia ochronne, leczenie ran, ordynowanie leków i wypisywanie recept.
Kursy kwalifikacyjne w dziedzinie: pielęgniarstwa rodzinnego oraz pielęgniarstwa geriatrycznego.
Zainteresowania naukowe i dydaktyczne: koncentrują się na zagadnieniach geriatrii, opieki długoterminowej, substancji psychoaktywnych, uzależnień, zachowań ryzykownych oraz szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.
Autorka i współautorka publikacji naukowych, publikowanych w piśmiennictwie fachowym dotyczących min. zagadnień używania substancji psychoaktywnych, aspektów opieki
i jakości życia wśród pacjentów w wieku geriatrycznym, pacjentów z chorobami neurologicznymi i przewlekłymi.
Od roku 2016 pracuje na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, na stanowisku adiunkta dydaktycznego (od roku 2020). Prowadzi zajęcia na kierunkach: Pielęgniarstwo, Fizjoterapia, z takich przedmiotów jak: Geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne, Pielęgniarstwo opieki długoterminowej, Opieka i edukacja terapeutyczna w chorobach przewlekłych, Badania naukowe w pielęgniarstwie, Kwalifikowana pierwsza pomoc medyczna.
Jest promotorem naukowym prac dyplomowych licencjackich oraz magisterskich jak również recenzentem prac z zakresu pielęgniarstwa.
Od 2019 roku pełni funkcję Wydziałowego Pełnomocnika ds. Jakości Kształcenia na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Działania te polegają na koordynowaniu, doradzaniu i inicjowaniu w procesie oceny, zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia na wydziale.